Без категорії

Як вибрати паркетну дошку в 2021 році?

Инженерная паркетная доска орех паркет

Натуральне дерево в паркетній дошці – це чи не головна причина популярності цього підлогового покриття. Звичайно, навіть безумовно, це підлогове покриття дорожче ламінату, але в ціну включена надійність, фізичні відчуття масивної дошки і благородний, неповторний зовнішній вигляд . І як-таки не піддатися на спокусу і вибрати саме ту паркетну дошку, по якій хочеться ходити кожен день? Ми рекомендуємо заздалегідь дізнатися, як вибрати паркетну дошку високої якості.

Зміст

 1. Як вибрати паркетну дошку в квартиру або будинок?
 2. Якого розміру буває паркетна дошка?
 3. Селект / Рустик / Натур – які планки паркетної дошки взяти?
 4. Порода дерева – що вибрати, дуб або ясен?
 5. Тип з’єднання і складність укладання

Як вибрати паркетну дошку в квартиру або будинок?

Давайте для початку розберемося, з чого складається ця підлогове покриття. Інженерна паркетна дошка – багатошарова конструкція, яка включає:

 • Нижній базовий шар . Виконується з ялини або берези. Це основа паркетної планки, товщиною від 2 мм. Через це шару паркетна дошка не прогинається і зберігає жорсткість при впливі на неї.
 • Середній шар – для стабілізації . Виготовляється з ламелей хвойних порід. Планки середнього шару зазвичай розміщуються волокнами поперек дошки. Цей конструктивний хід забезпечує незмінність властивостей при перепадах температури і вологості. На цьому шарі встановлюють замки з’єднання шип-паз.
 • Верхній благородний шар . Це прошарок з цінних порід деревини (акація, горіх, дуб, клен, ясен та інші), яку для зносостійкості і додання зовнішньої привабливості, покривають лаком або спеціальним маслом або маслом-воском.

Той випадок коли кожна деталь на своєму місці, включаючи і сучки на дерев'яній підлозі. дуб Рустик Д3003

Якого розміру буває паркетна дошка?

Габарити паркетної дошки бувають найрізноманітніші. Товщина дошки може досягати наступних величин:

 • 7 мм . Паркетну дошку подібного типу можна укладати якщо для вас це тимчасове рішення, буквально на кілька років. Занадто маленький верхній шар не піддається циклювання і швидко втрачає презентабельність.
 • 10-12 мм . В даному варіанті поверхня підлогового покриття вже товща, до 2-3 мм. Захист цієї дошки від дрібних пошкоджень набагато краще і це дозволить кілька разів відполірувати злегка подряпану і потерту дошку.
 • 13-17 мм . Шляхетний шар з лаком досягає вже 4 мм, і тому він краще протистоїть дії зовнішній сил. Такий запас міцності дозволить циклювати підлогу неодноразово. Це відмінний вибір для житлового приміщення.
 • 18-22 мм . Товщина верхнього шляхетської верстви паркетної дошки вже перевищує 4-5 мм. Така сильна основа в повній мірі захищає майже від будь-яких проблем з паркетною дошкою. Це підлогове покриття впорається з великим потоком людей навіть в офісі чи ресторані.
 • Понад 23 мм . Максимально міцне покриття для підлоги. Така конструкція дозволяє укладати дошку на бетон, і на підставу у вигляді лагов.

Довжина паркетної дошки

Також добре б звернути увагу при виборі паркету для будинку, на довжину паркетної дошки. Зазвичай довжина паркетної дошки складає від 0,5-1,45м, хоча часом зустрічаються і більш довгі моделі – до 2,5 м.

Ширина паркетної дошки

При виборі ширини потрібно прикинути в салоні з продажу паркетної дошки – яка паркетна дошка краще для вашої кімнати. Зазвичай діє правило – чим більше, тим солідніше і грунтовніше вид у статі. Але багато що залежить від типу паркетної дошки: односмугова вона або ж багатосмугова. В останньому випадку поверхня дошки не цільна / єдина, а набрана з 2-3 і більше рядів плашок, які відносно один одного розташовуються в різному порядку укладання: палубная, ялинка і т.п. Односмугова дошка виглядає розкішно і текстура дерева проявляється в повній красі.

Паркетная доска паркет цена купить в Киеве

Селект / Рустик / Натур – які планки паркетної дошки взяти?

Зовнішній вигляд підлогового покриття залежить від селекції, або простіше кажучи сортування дерева. Верхній декоративний шар шпону включає малюнок деревини, її колір, дефекти, сучки і різні форми розпилу дерева: радіальний (через центр стовбура, волокна спрямовані вздовж річних кілець) тангенціальний (розріз по дотичній, і малюнок кілець явно виражений).

Залежно від їх поєднання цих факторів визначають категорії селекції паркетної дошки (Селект, Рустик, Натур):

 • Селект . Буває двох типів: радіал і стандарт з тангенціальним розпилом. У першому використовують радіальний розпил, у другому тангенціальний. У світі шпон селект вважається найякіснішим. У сорту селект відсутні сучки, немає будь-яких інших дефектів, немає різких перепадів тонів і заболоні (світлого, молодого, менш щільного шару деревини).

 

Как выбрать паркетную доску в 2020 году. Паркетная доска сорт селект

Паркетна дошка Селект практично однотонна, надає приміщенню цілісний вигляд

Натур. Це вищий сорт паркетної дошки, з допустимими значеннями у вигляді заболоні, і дрібних сучків. Також можливі помітні перепади відтінку деревини, що грає на руку загальній картині і колірній гамі. У даній паркетної дошки, виключені механічні пошкодження.

Як вибрати паркетну дошку в 2020 році Натур - вищий сорт паркетної дошки

Натур – вищий сорт паркетної дошки, що допускає невеликі сучки і заболонь

Рустик. Це найдоступніший варіант підлогового покриття. У паркетної дошки з рустика можливі перепади кольору, великі сучки, навіть можливі невеликі ушкодження у вигляді подряпин і тріщин. Але саме через його “сучковатости” – багато замовників і вважають за краще такий природний підлогу, з саме таким “недосконалим дизайном” в стилі кантрі.

Паркет стиль кантри, доска дуб

Паркет стиль кантрі, дошка дуб

Порода дерева – що вибрати, дуб або ясен?

Звичайно ж не можна забувати і про важливий чинник паркетної дошки – про тип деревини верхнього благородногослоя шару. Від неї залежить і довговічність статі (від твердості дошки по Бріннелю) і ціна паркету (від цінності деревини). Для підлогових покриттів використовують десятки всіляких порід, але на українському ринку в основному затребувані тільки декілька з них:

 • Дуб. Сама класична паркетна дошка, яка прийшла з Англії. Дуб тверда і не схильна до стирання дошка. Деревина дуба зберігає розмір і колір, при зміні вологості і температури. Дуб вишуканість, престижний і дорогий. В Англії обожнюють дубовий паркет.
Твердість паркетної дошки по Брінеллю

Твердість паркетної дошки по Брінеллю

Бук . Трохи менш тверда, ніж дуб, і трохи нестабільна порода з більш низькою ціною. Паркетна дошка бук цінується за світлий відтінок і красивий малюнок з тонкими прямими волокнами.

Паркетная доска бук Киев Одесса

Паркетна дошка Бук. Стильне світле підлогове покриття з інженерної паркетної дошки бук.

Горіх. Деревина за механічними властивостями Бринелля порівнянна з дубом, але це дуже дорогий паркет. Адже паркетна дошка з Горіха – виділяється дивним хитромудрим візерунком і палітрою відтінку від світло-коричневого до тютюнового. Такий паркет змусить всіх ваших друзів кусати лікті від заздрощів, а й вартість його дуже висока.

Інженерна паркетна дошка горіх, найдорожчий паркет

Акація . Досить тверда і дуже стабільна порода. Її ключовий козир – незвичайний відтінок. Хоча можливо вибрати паркетну дошку з акації та інших квітів.

Паркетна дошка акація, паркет

Паркетна дошка акація

Ясень . Тверда, і підвладна впливу зовнішнього середовища деревина. Багато хто любить її за її не дуже виражений колір і м’який малюнок, без виражених серцеподібних променів – виглядає акуратно.

 

Паркетна дошка Ясень, паркет з ясеня виглядає стильно і не бросско.

Паркетна дошка Ясень, паркет з ясеня виглядає стильно і не бросско.


Паркет з ясена, паркетна дошка ясен

Паркетна дошка Ясень, паркет з ясеня виглядає стильно і не бросско.

Тип з’єднання і складність укладання

Після покупки паркетної дошки необхідно приділити увагу способу її монтажу. Основні типи з’єднання:

 • шпунтове з’єднання: дошки кріпляться один до одного за допомогою шпильок і пазів, збиваються і додатково проклеюються – це складний і довгий метод;
 • замкове з’єднання: практична технологія, де все зав’язано на особливі поздовжні і торцеві замки – кращими вважаються шип-паз, UniClick, T-Lock і інші (у багатьох виробників свої ноу-хау). Паркетна фабрика Вудхарт випускає дошку з типом шип-паз, це дуже проста і надійна система фіксації плашок.

Типи укладання . Незалежно від типу з’єднання дошку можна укласти двома способами:

 • плаваючий: покриття монтується на рівний і чистий підлогу, з підкладкою. Це дозволяє заощадити час ІПРІ необхідності можна замінити окремі частини;
 • клейовий: на підлогу кладуть фанеру, її грунтують, а зверху приклеюють дошку – цей спосіб довгий і складний в ремонті, зате підлога виходить як з моноліту, не скрипить і не “ходить” у вас під ногами.

При виборі паркету для будинку або офісу ми рекомендуємо звернутися за консультацією в мережу фірмових магазинів Вудхарт, що знаходяться в Києві та Одесі. Там ви зможете отримати професійну консультацію у менеджерів і підібрати для себе будь-який колір паркетної дошки, її товщину і ширину, а також породу дерева.