Все про паркет

Як виконати укладання ялинкою на підлогу, покриту фанерою?

Инженерная паркетная доска английская елка

Паркет з укладанням “французька ялинка” укладати трохи складніше, ніж при розміщенні плашок простою ялинкою, так як плашки в цьому випадку потрібно обрізати по косий під кутом зазвичай в 45° або 60°.

Перед початком роботи вам знадобиться:

 • рулетка; капронова нитка, шнур або волосінь;
 • електрообігрівач (якщо температура в приміщенні низька і відсутня опалювальна система);
 • прогумований молотка (для простукування);
 • будівельний степлер (або цвяхами / саморізами);
 • спеціальні наколінники (щоб захистити свої коліна від зайвого навантаження);
 • клей;
 • валик для покриття лаком паркету;
 • шпатель;
 • шпаклівка спеціально призначена для паркету;
 • грунтовка;
 • паркетний лак.

Також необхідно, щоб температура повітря в приміщенні знаходилася в діапазоні 16-25°C, а його вологість – в межах 45-60%. При цьому рівень вологості основи підлоги повинен бути менше 12%. Саме за таких умов в приміщенні необхідно витримати не менше тижня перед укладанням штучний паркет. Основа, на яку будуть монтуватися клепки, повинна бути твердою, сухою і рівною. Її нерівність буде викликати додаткові навантаження на плашки паркету, що призведе до передчасного зносу.

Укладання на гнучку і вологу підлогу заборонена: можлива деформація паркету. Найкращим варіантом вважається укладання клепок на основу, закриту листами фанери.

Як виконати укладку ялинкою на підставу, покриту фанерою?

Перед початком роботи переконайтеся, що ви придбали рівну кількість «лівих» і «правих» клепок. Вони відрізняються один від одного тим, що якщо їх розташувати вертикально і лицьовою стороною до себе, так щоб у них вгорі був гребінь, то у «лівої» плашки буде також ще і гребінь з лівого боку, а у «правої», відповідно, – з правого.

Посередині приміщення простягніть капронову нитку на довжину всього полу, яка буде служити в подальшому орієнтиром. Візьміть дві паркетні плашки і з’єднайте ялинкою, вставляючи гребінь довгої сторони однієї з них в паз на короткій стороні інший. Попередньо всі місця з’єднань повинні бути промазати клеєм.

Покрийте, використовуючи шпатель, клеєм також фанерну підставу в тому місці, де буде розташовуватися перша зібрана пара паркетин: а саме, безпосередньо під натягнутою капроновою ниткою. Придавіть планки до фанерної підстави, щоб видавити надлишково нанесений клей, і відразу видаліть надлишки. Закріпіть планки цвяхами / саморізами (або скобами за допомогою будівельного степлера), вбиваючи їх або в паз, або в гребінь плашки під кутом 45° і занурюючи їх капелюшки.

При цьому кожна паркетина завдовжки в 40 см повинна бути закріплена, як мінімум, в двох місцях. Покладіть інші планки, кожен раз промащуючи підставу, на якому вони будуть кріпитися на ширину кожної плашки, шаром клею товщиною від одного до півтора міліметрів.

Працюючи, потрібно рухатися уздовж капронової нитки і побудувати першу ялинку, яка буде базовою конструкцією, і до неї вже по обидва боки будуть стикуватися інші паркетини. Після створення опорної ялинки, починайте кріпити паркетини справа і зліва від неї, поступово розширюючи область укладання, до тих пір, поки не досягнете стін. Вузькі місця біля стін заповніть обрізаними за розміром плашками.

Між поверхнею стіни і закінченнями клепок вставте клини, щоб забезпечувався зазор близько двох-трьох міліметрів. Прикладаючи планки і вставляючи їх гребені в пази, завжди добивайте з’єднання гумовим молотком або звичайним, але через перехідник у вигляді шматка паркетини.