Все про паркет

Як укласти паркетну підлогу

Как уложить паркетный пол из инженерной доски

Повне керівництво по укладанню інженерних підлог від технічних експертів. Уміння укладати паркетну підлогу буде залежати від типу укладання паркетної підлоги, яку ви виконуєте. Деякі з них будуть мати замкові системи, які можуть бути різними, в той час як інші будуть мати профілі «шип і паз», які необхідно приклеювати або прибивати цвяхами. Незважаючи на це, всі інші вимоги до установки ідентичні, і важливо забезпечити їх правильність . Слідуючи цьому керівництву з укладання паркетних підлог, ви уникнете всіх поширених помилок, які, як ми бачили, роблять багато установники підлог.

Основні інструменти

 • Ручна пила
 • Олівець
 • Підкладка (тільки плаваюча установка)
 • Клей ПВА (тільки плаваюча установка)
 • Настил цвяхів за допомогою цвяхів (тільки установка цвяхів)
 • Гнучкий клей для дерев’яних підлог (тільки установка за допомогою приклеювання)
 • Рулетка

Рекомендовані товари для установки

 • Наколінники
 • Вимірювач вологості
 • Розпірки
 • Електрична пила (для заміни ручної пилки)
 • Лобзик
 • 2-метровий рівень

Вимоги до місця установки паркетних підлог

Перш ніж навчитися укладати паркет з інженерної деревини, важливо дізнатися про умови на ділянці. Я впевнений, що ви чули кілька жахливих історій про підйом, скрипі, тріщинах і великих щілинах дерев’яних підлог. Ці проблеми викликані тим, що умови на майданчику реагують на підлогове покриття і викликають небажаний тиск і рух. Перш ніж доставити інженерний підлогу на об’єкт, необхідно переконатися, що його характеристики підходять під умови об’єкта, виконавши ряд важливих тестів. Якщо ви наймаєте професійного установника дерев’яних підлог, ці тести можуть провести ваші установники. Якщо який-небудь з тестів не пройшов, необхідно з’ясувати причину і знайти рішення для усунення проблеми, щоб потім можна було встановити дерев’яну підлогу. Важливі перевірки полягають в наступному:

Как уложить паркетный пол тест на влажность. Укладка паркета влажность

 • Вологість повітря повинна бути перевірена за допомогою гігрометра і бути в районі 45-65%. Ця вологість вважається нормальною для будинків у Великобританії і повинна підтримуватися в приміщенні після установки паркету, щоб уникнути проблем з підйомом статі.
 • Чорнові підлоги на основі деревини повинні пройти випробування на вологість і мати MC% (вміст вологи) не більше 12%.
 • Бетонні підлоги також необхідно перевірити на вологість. MC% (Moisture content – вміст вологи) 12% або менше при випробуванні на зубчастому тесті або менше 3% при використанні вимірювача вологості бетону. Деякі лічильники мають різні шкали, тому дуже важливо читати документацію виробника.
 • Чернової підлогу повинен бути рівним. Перевірте це, помістивши довгу пряму крайку на чорнову підлогу, і використовуйте лінійку, щоб визначити різницю в висоті. Різниця в висоті не повинна перевищувати 3 мм на довжині 1м. Відремонтуйте нерівні підлоги за допомогою наливної суміші або фанери.

Як перевірити інженерний підлогу

Після того, як ви отримали свою дошку, важливо відкрити одну упаковку перед акліматизацією. Обережно відкрийте одну упаковку і переконайтеся, що колір і обробка дощок відповідають очікуваним. Дерев’яні підлоги можуть сильно відрізнятися в залежності від партії і часто будуть відрізнятися від фотографій в Інтернеті і навіть від окремих зразків.

Перед установкою переконайтеся, що підлога рівний, так як більшість забудовників не вирівнюють дерев’яну підлогу після його установки. Різні партії паркету часто різняться за кольором і формою. Оскільки деревина – це натуральний продукт з кольорами того ж варіаціями, для кожної партії можуть використовуватися різні виробничі лінії. Якщо вам подобається штучна деревина, акуратно покладіть її назад в коробку і знову закрийте коробку, щоб вона освоїлася.

Акліматизація дерев’яної підлоги перед установкою

Акліматизувати паркет можна тільки тоді, коли умови на ділянці підходящі і ви задоволені своєю статтю. Це дуже важливий етап в процесі укладання, так як він впливає на якість покриття підлоги після укладання. Акліматизація дозволяє збалансувати рівень вологості в паркеті з рівнем вологості в приміщенні. Окремі дошки часто змінюють форму під час цього процесу, розширюються або стискаються і часто навіть утворюють невеликий вигин по довжині дощок. Перед укладанням важливо створити цей баланс, щоб не було різких перепадів температури після укладання підлоги.

Для акліматизації інженерного статі залиште ящики закритими в приміщенні для укладання стопками по 3. Завжди залишайте не менше 4 см між усіма стопками, щоб повітря могло циркулювати навколо кожного ящика.

На акліматизацію паркетної підлоги в приміщенні йде 5-7 днів.

Якщо ви аккліматізіруете паркет для теплої підлоги, ми рекомендуємо класти кожен ящик окремо на підлогу. Запустіть систему обігріву на низькому, але комфортному рівні нагріву і збільшуйте його на 2 градуси кожні 2 дні, поступово доводячи його до максимального значення, яке може вам знадобитися. Після цього зменшуйте температуру на 2 градуси кожні 2 дні до мінімального комфортного рівня. Підтримуйте цей процес протягом мінімум 2 тижнів, щоб правильно пристосувати інженерний підлогу для підігріву підлоги.

Как уложить паркетный пол. Укладка паркета

Як укладати паркетну підлогу

Все наявне підлогові покриття необхідно попередньо видалити. Переконайтеся, що ваш попередній підлогу структурно міцний і вирівняний відповідно до інструкцій в наших рекомендаціях за умовами будівництва. Температурний зазор для паркетних підлог має важливе значення. Ми рекомендуємо 10-12 мм по периметру вашої установки. Сюди входять всі перешкоди, які можуть перешкодити розширенню статі, такі як стіни, дверні коробки, каміни і, що особливо важливо, радіаторні труби.

Максимальна довжина, яку ми рекомендуємо для укладання інженерних дерев’яних підлог, становить 7 м в будь-якому напрямку.

Інженерні підлоги бувають в 3-х видів. Багатошарова і двошарова конструкція на основі ламелей. Паркет часто виготовляється з системою клік (click). Двошарові і багатошарові паркетні підлоги можуть мати защипувалися систему або шип-паз. Якщо у вашого інженерного статі є замикається система, то її необхідно встановити на підкладку. Спроектовану підлогу T & G (шип-паз) можна встановити, прибивши її до дерев’яної основи за допомогою цвяхозабивача для підлоги, приклеївши до бетонної підлоги за допомогою клею «дерево до бетону» або встановивши на підкладку, яка приклеєна з використанням якісного столярного клею ПВА. Найпоширеніший метод – приклеювання. Ми рекомендуємо класти клей в паз, а не в шпунт. Це дасть кращий розкид і більш сильну фіксацію. Кожен виробник пред’являє особливі вимоги, тому важливо прочитати їх інструкції і дотримуватися їх.

Установка на підкладці називається плаваючим підлогою. Вся наша підкладка для підлоги з дерева і ламінату підходить для дерев’яної підкладки, але переконайтеся, що ви використовуєте бетонну підкладку при укладанні на бетон.

Важкі меблі або блоки на дерев’яній підлозі

Якщо ви плануєте використовувати плаваючу установку, важкі блоки або меблі (понад 200 кг в завантаженому стані) не повинні встановлюватися або прикріплятися до інженерної підлоги. Це може обмежити рух, що призведе до підвищення підлоги. Це також анулює гарантії більшості виробників. Замість цього можна створити безшовну установку, використовуючи плінтуси, фальци і, при необхідності, кромочні планки.

Как уложить паркетный пол. паркет из инженерной древесины

Промаслена дерев’яна підлога

Після укладання дерев’яних підлог, просочених маслом, може знадобитися свіжий шар масла. Натуральні масла вбираються в деревину навіть перед укладанням, і для найкращого результату рекомендується нанести свіжий шар масла для дерев’яних підлог після укладання.

Корисні поради

 • Використовуйте 2-3 відкритих паркетних коробки одночасно, щоб отримати повний спектр природних кольорів натурального дерева.
 • Перед установкою перевірте кожну окрему дошку. Природно недосконалі дошки не рідкість, особливо в підлогах з рустиком.
 • Додайте стики довільно, так як вони часто виглядають краще і виробляють менше відходів.
  Не закривайте підлогу по периметру.
 • Ніколи не використовуйте підкладку при прибиванні або приклеюванні дерев’яних підлог.

Ми сподіваємося, що наша інформація про те, як укладати паркет з інженерної деревини, виявилася корисною. Ви можете ознайомитися з іншими нашими посібниками і часто вживаними питаннями по дерев’яній підлозі на нашому веб-сайті.