Блог

Як вологість впливає на дерев’яні підлоги?

Як забезпечити відсутність проблем з підлогою в умовах високої вологості. Дерев’яні підлоги – це один з найпростіших в догляді видів підлогових покриттів, які часто набагато довговічніше, ніж килими або вініл. Однак одним з найбільших недоліків будь-яких дерев’яних підлог є їхня реакція на вологу. ламіновані підлоги, масивна деревина і навіть інженерні підлоги уразливі для впливу вологи. Сильне підвищення вологості може погано вплинути на дерев’яні підлоги. Залежно від типу статі виробники рекомендують підтримувати вологість в межах 40-70% RH (Relative Humidity – англ., Відносна вологість). Вологе літо може привести до того, що ваша підлога опиниться поза рекомендацій виробника, що може вплинути на вашу гарантію.

Що може статися з підлогою при дуже високій вологості?

Висока вологість впливає на ваш підлогу, тому що кожна дошка розширюється, поглинаючи підвищену вологість з повітря. Це призводить до збільшення розміру встановленого вами статі. Якщо він не може розширюватися, це може привести до того, що дерев’яна підлога буде штовхатися вгору, створюючи відскік. Це називається опуклістю або викривленням. Как влажность влияет на деревянные полы, выпуклостью или короблением паркетной доски Проте ще не все втрачено. Є багато способів зробити так, щоб спекотне вологе літо не призвело до поломки підлог у вашому домі. Ось наші поради:

Якщо ваша підлога ще не укладена.

  • Акліматизуйте свою підлогу

Це гарантує, що ваша підлога адаптується до поточної вологості у вашому домі. прочитайте наше керівництво по акліматизації ламінату або паркетної дошки для отримання додаткової інформації.

  • Залиште зазори розширення всюди

Правильні зазори розширення – 10-12 мм. Не залишайте їх просто біля стін. Переконайтеся, що вони знаходяться між кімнатами, навколо радіаторних труб і у дверних коробок. Ваш дерев’яна підлога не повинна ні до чого торкатися по периметру. Тільки одна перешкода може змусити ваш підлогу підніматися, якщо вона не може розширюватися. При більш високій вологості ризик цього може зрости. Ви можете дізнатися більше про розширювальні зазори в нашій статті – розширювальні зазори для дерев’яних підлог. Как влажность влияет на деревянные полы, расширительные зазоры для деревянных полов

  • Великі площі

Чим більше площа, тим більше вона розшириться. Більшість виробників не рекомендують укладати підлоги на відстань більше 7 м в одному напрямку. Деякі масивні породи дерева не перевищують 5 метрів. Це стосується і між кімнатами. Якщо ви плануєте велику установку, поговоріть зі своїм майстром з монтажу підлоги про приховані зазорах розширення, плаваючих сідлах і збільшеному розширенні. Це може допомогти гарантувати, що збільшене переміщення у великій установці не буде проблемою.

Після установки

Якщо у вас вже є дерев’яна або ламінатна підлога, сподіваюся, всі перераховані вище поради були виконані. Звичайно, є ще багато корисних речей, які допоможуть вашій дерев’яній підлозі в умовах високої вологості.

  • Використовуйте осушувач повітря

Якщо залишити осушувач в автоматичному режимі, він видалить з повітря зайву вологу. Це значно знизить кількість вологи, яку буде вбирати ваш дерев’яна підлога, і більшість автоматичних налаштувань будуть підтримувати вологість на рівні близько 50%. Ідеально підходить для будь-якого типу дерев’яних підлог, а також корисний для здоров’я.

  • Переконайтеся, що витяжні вентилятори працюють

Пар може додати у ваш будинок небажану вологу. Переконайтеся, що у вашому будинку працюють витяжні вентилятори. Сюди входять такі побутові прилади, як сушарки, витяжки для духовок і витяжні вентилятори для ванних кімнат.

  • Не сушіть одяг всередині

Коли ви сушіть одяг будинку, волога виділяється в повітря. Потім він може поглинатися деревиною та збільшувати розширення.

  • Перевірте свою вентиляцію

У будинках є багато видів вентиляції. Дізнайтеся, який у вас тип, і переконайтеся, що він працює. Частіше за все ви знайдете в вікнах вентиляційні отвори. Переконайтеся, що вони відкриті і не заблоковані. Ще один поширений вид – вентиляція в цегляній або блокової кладці. Важливо переконатися, що вони не заблоковані. Якщо ви не можете знайти будь-якої тип вентиляції, тримайте вікна відкритими якомога ширше – відмінний спосіб знизити вологість в будинку.Как влажность влияет на деревянные полы, проверьте свою вентиляцию

  • Увімкніть обігрів

Можливо, ви не захочете робити це влітку, але переконайтеся, що всі кімнати отримують хоча б трохи тепла, коли температура падає. Це допоможе висушити більш вологе повітря. Якщо у вас є які-небудь питання, свяжитесь з нашою командою експертів Вудхарт.